Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Czym są waporyzatory?

Waporyzator (ang. vaporizer) to urządzenie umożliwiające inhalowanie się powstałą parą wybranego surowca np. suszu konopnego. Służy do odparowywania substancji czynnych zawartych w roślinie, które są uwalnianie podczas podgrzania surowca do określonej temperatury przez podgrzewacze indukcyjne.

Dzięki waporyzatorowi uzyskujemy maksimum substancji aktywnych bez rozpoczęcia spalania suszu. To powoduje, że nie dochodzi do powstania szkodliwych substancji smolistych, tak jak w przypadku tradycyjnego palenia.

Waporyzator to urządzenie odznaczające się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem.

Urządzenia

Jak działa waporyzator CBD?

Wyróżnia się waporyzator stacjonarny (tzw. vaporizer stacjonarny) i waporyzator przenośny (tzw. vaporizer przenośny). Oba rodzaje zawierają grzałkę, komorę grzewczą (najczęściej ze stali nierdzewnej), ustnik i baterie.

Ich działanie polega na wykorzystaniu wysokiej temperatury do ekstrakcji najbardziej pożądanych składników zawartych w surowcu roślinnym. Pod wpływem ciepła dochodzi do wrzenia określonych związków i ich odparowania. Powstała para zbiera się w urządzeniu, skąd trafia bezpośrednio do płuc po zaciągnięciu się przez ustnik waporyzatora.

Waporyzator stacjonarny

Waporyzator stacjonarny to urządzenie przeznaczone do doraźnej inhalacji kannabinoidów (np. suszu CBD), głównie w warunkach domowych. Jest bardzo skuteczny i dostarcza dużych ilości gęstej pary, co gwarantuje dokładne wykorzystanie potencjału substancji zawartych w suszu.

Waporyzator stacjonarny działa na zasadzie konwekcji, czyli podgrzewania suszu za pomocą gorącego powietrza. Ma większe rozmiary od modelu przenośnego i posiada wbudowane większe elementy grzewcze o dużej mocy.

Waporyzator przenośny

Waporyzator przenośny to kieszonkowa wersja waporyzatora stacjonarnego, która umożliwia inhalowanie suszu poza domem. Produkuje czystą parę nasyconą właściwościami zdrowotnymi, którą można zaciągnąć się w dowolnym miejscu.

Zaletą tego rozwiązania jest lekkość i łatwość w transporcie oraz niższa cena w porównaniu do waporyzatorów stacjonarnych. Raz naładowane urządzenie umożliwia wykonanie wielu sesji waporyzacji.

Waporyzator konwekcyjny czy kondukcyjny?

Waporyzatory działają na zasadzie konwekcji lub kondukcji. Waporyzatory konwekcyjne produkują parę o wiele lepszej jakości w porównaniu do tej wytwarzanej w wyniku innych procesów grzewczych. Co więcej, pozwalają na wydobycie większej ilości substancji aktywnych, a powstała para posiada lepszy smak. Niestety wadą jest wysokie zużycie energii, co sprawia, że skraca się czas pracy urządzenia.

Waporyzator suszu działający na zasadzie konwekcji nie wymaga dokładnego mielenia i rozdrabniania suszu. Dzięki temu, że susz jest w większych kawałkach, ciepły strumień powietrza może lepiej przez niego przeniknąć, co pozwala na wydobycie większości substancji aktywnych.

Wady i zalety waporyzatora kondukcyjnego

Waporyzatory kondukcyjne podgrzewają susz przez cały czas ich działania, nawet w momencie przerwy na wydech. Minusem takiego rozwiązania jest większe zużycie materiału, ale zaletą jest możliwość odbycia dłuższej sesji waporyzacyjnej i mniejsze zużycie energii.

Typ kondukcyjny idealnie sprawdza się jako waporyzator do suszu konopnego. Nadaje się również dla początkujących ze względu na łatwość obsługi.

Najlepszy waporyzator medycznej marihuany

Najlepszy waporyzator do stosowania medycznej marihuany to taki, który jest zarejestrowany jako sprzęt medyczny i posiada certyfikat jakości.

Większość nietestowanych waporyzatorów nie zapewnia powtarzalności składu pary, co oznacza, że ilość substancji aktywnych pochodząca z tego samego suszu może się różnić z każdą inhalacją. Dodatkowo z takich waporyzatorów mogą wydzielać się szkodliwe plastyfikatory, które wraz z parą przedostają się do organizmu.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, szczególnie podczas terapii medyczną marihuaną, będzie zakup droższego, ale certyfikowanego waporyzatora. Medyczny vaporizer wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje wysoką jakość urządzenia i zapewnia pacjentowi bezpieczeństwo.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl